Ceny kart graficznych w ostatnim roku nie należały do najniższych. Patrząc na początek tego nie zapowiada się na to żeby było lepiej. Aby kupić takiego Rtxa 3090 ti musimy zapłacić ponad 12 000 zł. Są to ogromne pieniądze patrząc na ceny nowych kart w poprzednich latach. Dzisiaj jednak pokażę wam kilka kart, które możemy kupić w cenie do 500 zł.
Oczywiście w tym przedziale cenowym nie ma za bardzo co liczyć na nowe części.

Pierwszą kartą graficzną Będzie Gtx 660. Jest to porządna grafika z 2012 roku. Bez problemu zagramy na niej w starsze jak i nowsze tytuły. Sprawdzi się w takich grach jak Cs:go, League of Legends, Fortnite czy Minecraft. Ale bez problemu odpalimy też takie gry jak Wiedźmin 3 czy Gta V. We wszystkich tych grać przy dobrych ustawieniach jesteśmy w stanie otrzymać ok.60 fps przy rozdzielczości FullHD.

Następną kartą będzie Gt730. Karta graficzna która wyszła w 2014 roku warto zaznaczyć że za niecałe 350 zł jesteśmy w stanie kupić nową gt730. Karta, która niestety nie jest przeznaczona do nowych gier za to w takich tytułach jak Minecraft, League of Legends czy Gta San Andreas świetnie się spisze. Polecam każdemu kto lubi sobie pograć od czasu do czasu w jakieś starsze tytuły lub tym, którym nie przeszkadza niski fps w grach.

Ostatnią Kartą będzie Gtx 580. Karta zadebiutowała w 2010 roku. Bez problemu zagramy na niej w takie gry jak Gta V, League of Legends, Minecraft czy Overwatch, Cena w jakiej możemy kupić gtx 580 to ok. 450 zł.

Jak sami widzicie nawet w dzisiejszych czasach da się kupić kartę graficzną w miarę normalnej cenie musimy jedynie pamiętać, o tym że nie wszystkie najnowsze tytuły będą się na niej odpalały. Mimo wszystko uważam że karta do 500 zł jest rozwiązaniem tymczasowym lub dla ludzi którzy lubią grać raczej w starsze tytuły.