W dzisiejszych czasach korzystamy w dużej mierze z smartfonów, no i to właśnie dzięki tym urządzeniom mamy dostęp do internetu mobilnego. W ten sposób telefon staje się naszym małym komputerem, z którym wędrujemy wszędzie.

Do czego służy nam internet w telefonie?

Internet w telefonie w dzisiejszych czasach jest elementem nieodłącznym i robimy w smartfonie dosłownie wszystko np. płacimy rachunki, robimy zakupy, odtwarzamy filmy czy używamy mapy i przeglądamy wiadomości z poczty.

Ile zatem potrzebujesz internetu w telefonie?

Dla każdego będzie inna wartość optymalna, dlatego najlepszym sposobem będzie przeanalizowanie ile nam będzie potrzebne gigabajtów miesięcznie. Jeśli odwiedzasz tylko branżowe blogi jak np. https://www.newsinfo.pl i nie oglądasz filmików, to nie potrzebujesz dużo internetu mobilnego. Taki podstawowy limit danych komórkowych będzie wynosił mniej więcej od 3 do 5 GB, oczywiście miesięcznie. Taka ilośc internetu pozwoli na swobodne przeglądanie itd. Jeśli korzystasz z internetu niż standardowo i chcesz odtwarzać muzykę czy oglądać na youtube, to ta ilość może nie wystarczać. W tym przypadku najlepszy pakiet internetowy, aby korzystać z youtuba to pakiet mniej więcej 15 a 20  gigabajtów  miesięcznie będzie wystarczający. Pakiet powyżej 30 GB jest już dla osób, które intensywnie korzystają z internetu.

W jaki sposób możemy zaoszczędzić GB?

Oczywiście sposobów jest sporo, a są to takie jak m.in.:

  • wszelkie aktualizacje dokonuj tylko na połączeniu z Wi-fi,
  • przy dobrej okazji korzystaj z łącza sieci wi-fi,
  • korzystając z internetu w telefonie, po prostu omijaj odtwarzania filmów itp.

Co najwięcej pobiera nam z internetu GB miesięcznie?

  • muzyka i gry – 10 GB,
  • przeglądarka www, facebook, poczta e-mail – 4-5 GB,
  • streaming wideo – 15 a nawet więcej GB.

Każdy z nas nie jest w stanie określić, jaką liczbę GB będzie w pakiecie internetowym potrzebna. Sieci komórkowe oferują dzisiaj dużą liczbę GB i z pewnością powinno każdemu wystarczyć na surfowanie po internecie.