Social media otwierają ogromne możliwości dla młodych ludzi na zarobienie swoich pierwszych pieniędzy. Jak w każdej pracy początki są trudne jednak z czasem można wygenerować pokaźną ilość audiencji. Na początku twórca musi się zastanowić, jaką treść chce przedstawić swoim widzom, oraz czy tematyka danego kanału może się wyczerpać.

Zarobek na Social Media

Jest to bardzo ważne z perspektywy chęci zarobku długoterminowego na platformach typu Instagram. Kiedy mamy już zaplanowane jakiej tematyki się podejmiemy i wiemy, iż nasze tematy nie wyczerpią się zbyt szybko możemy zacząć tworzyć swój pierwszy content, jednakże trzeba zadać sobie kolejne pytanie „Co takiego mnie wyróżnia?”. Jest to niesamowicie ważna kwestia. W tych czasach, aby przyciągnąć widza musimy czymś się wyróżniać, jednakże jest to indywidualna kwestia, aby odkryć w sobie „to” czego nie mają inni.

W momencie, gdy przeszliśmy przez wszystkie poprzednie punkty, oraz dokładnie wiemy co chcemy dodawać na nasz kanał social media możemy zaczynać. Warto tutaj jednak dodać, że wiele gwiazd zaprzepaściło swoje kariery, ponieważ zrobiła się afera o to, że kupili oni lajki i followersów. Opis tych historii znajduje się m.in. na portalu plotkarskim www.sensacja.pl.

Trudne początki na Social Media

Pierwsze posty zazwyczaj nie osiągają większej ilości odbiorców. Są to zazwyczaj nasi znajomi, rodzina, czy też losowo trafiające na nasz kanał osoby. Dlatego też warto na początku zainwestować w kupno Like’ów czy też Followers’ów. Na starcie kariery influencera jest to bardzo, ale to bardzo pomocne i często niedoceniane wśród początkujących użytkowników instagrama. Wiele osób decydujących się na kupno pierwszych oglądających, mówi o efekcie „kuli śnieżnej”. Im więcej Like’ów i Followers’ów otrzymują tym szybciej przychodzą następni. Z czasem ilość osób które przychodzą oglądać nasze treści jest stała, i z tygodnia na tydzień zdobywamy nowych odbiorców. Bardzo ważne jest, aby nigdy się nie poddawać bo nigdy nie wiadomo kiedy nasz kanał „wystrzeli” a my jako twórcy zaczniemy zarabiać.