Obejmować spojrzeniem można na różne sposoby. Dyskretnie, tak od niechcenia. Można też obrzucać wzrokiem w pośpiechu. Prowadzić obserwację z wnikliwością detektywa. Ogarniać wzrokiem panoramę jak malarz. Zdarza się też, że można patrzeć jak cielę na malowane wrota.

Ostatnia umiejętność nie powinna być stosowana do wnikliwego poznawania trudnych zagadnień. Nie przynosi postępu.

Wcześniejsze podpowiedzi można zastosować w przeróżnej tematyce. Branża IT nadaje się do tego idealnie. Największą bolączką posiadaczy stron internetowych jest pozycja witryny w wynikach wyszukiwania.
Co trzeba zrobić w sytuacji, kiedy wynik nie zadowala posiadacza strony. Na wszystkie pytania odpowiedzą dwa terminy optymalizacja i pozycjonowanie.

Jest kilka rodzajów optymalizacji. Pracuje się nad kodem źródłowym, aby poprawić skuteczność indeksacji. Jedna z ważniejszych operacji jest zadbanie o szybkość ładowania się zasobów witryny.

Kolejną przestrzenią jest treść strony. Treść to oczywiście wszystkie widoczne elementy. Nie tylko słowa przedstawione za pomocą liter. Tworzenie stron internetowych jest kluczowym zagadnieniem.

Ogromne znaczenie ma zoptymalizowanie grafiki. Jej stan wpływa na wiele funkcji witryny. Warto popracować nad grafikami, nie tylko ze względów estetycznych. Źle zoptymalizowana grafika wpływa na czas, w jakim pliki serwisu są dostępne dla użytkownika, który zadał wyszukiwarce zapytanie.